НовиниПоради

Колір в інтер’єрі. Настрій та емоції

Сучасний темп життя все довше і довше залишає нас за стінами будинку в повсякденних робочих справах. Ми знаходимося в постійному русі, де потрібно терміново приймати рішення, негайно виконувати якісь завдання і блискавично вирішувати проблеми. Всі ми розуміємо, що це неминуче. І тому кожен день ми поспішаємо додому … Скільки б часу ми там не проводили, він ніколи не стане просто «дахом над головою», а буде саме тим місцем, яке приносить радість, спокій і тепло.

У цій статті ми хочемо розповісти, як можна створити гармонію в будинку за допомогою одного з найважливіших інструментів – кольору. Саме колір впливає на наш стан – піднімає настрій, допомагає розслабитися або навпаки, викликає роздратування і дискомфорт. Тут потрібно враховувати не тільки особливості поєднання колірних рішень, а й їх психологічний вплив на саму людину.

Не має значення, чи то Ви хочете створити абсолютно новий інтер’єр, то чи збираєтеся оживити старий. Колір – це один з найефективніших і відносно недорогих способів додати приміщенню свій власний стиль і елегантність. Отже, з чого почати? Найперше, що Вам потрібно зробити – це відповісти на кілька простих запитань:

Для чого призначене приміщення?
Хто найчастіше їм користується?
В який час доби тут проводять більше всього часу?
Наскільки багато світла сюди потрапляє?
Яка меблі присутній (буде присутній)?
Які кольори будуть домінуючими в сусідніх приміщеннях?
Якщо Ви перебуваєте в цьому приміщенні, які почуття воно повинно викликати?
Здавалося б, такі прості речі, але їх потрібно продумати заздалегідь, адже оформлення інтер’єру вимагає ретельної підготовки і тоді кінцевий результат Вас не розчарує.

1. Правила роботи з кольором. Вченими доведено, що в природі існує чотири основні кольори: синій, зелений, червоний і жовтий. Саме їх поєднання народжують цікаві індивідуальні відтінки. Ще з давніх часів кольору сприймалися як природні явища, тому і ми ділимо їх на холодні (сині, синьо-зелені) і теплі (відтінки червоного і жовтого).

Добре поєднуються всі червоні кольори. Вдало підібрані відтінки відмінно виглядатимуть в розкішних віталень, в спальнях в поєднанні з пастельними тонами.

nastr01

Жовті кольори можна компонувати з зеленими, помаранчевими. М’які помаранчеві тони легкі і не нав’язливі, а ось з темними потрібно бути акуратніше.

nastr02

Дуже часто зелений колір використовують як нейтральний, щоб створити колірний баланс. Ви можете сміливо поєднувати всі зелені відтінки між собою, так само як і сині. А з’єднайте їх разом, і вийде дивовижний ефект!

Поєднання фіолетових тонів виглядає красиво, але може створювати трохи гнітючу атмосферу. Тому їх краще поєднувати з іншими: фіолетові кольори прийнято використовувати з зеленими, синьо-філетовие – з холодними блакитними, фіолетово-червоні – з м’якими рожевими.

Сірі, нейтральні тони добре поєднуються практично з усіма кольорами.

nastr03

Всім відомо, що за допомогою кольору можна створювати ілюзію простору. Давайте подивимося, як можна це зробити:

для того, щоб кімната здавалася просторіше використовуйте світлі кольори для фарбування;
темні кольори, навпаки, візуально її звужують;
ефекту «високих стель» можна досягти, якщо стеля буде пофарбований на тон світліше, ніж стіни;
вертикальний малюнок на стінах подовжує кімнату, горизонтальний, робить її візуально ширше.
В оформленні інтер’єру дуже складно визначитися, що саме потрібно і прийняти правильне рішення. На Ваш вибір завжди впливає багато різних чинників: мода, поради друзів, консультації продавців. Але ж жити і отримувати задоволення від власних дизайнерських шедеврів саме Вам. Не забувайте про це!

2. Настрій і емоції закладені в кольорі. Ми вже говорили про те, що дуже важливо продумати заздалегідь, який настрій має бути присутнім в приміщенні. Доведено, що під впливом конкретної групи кольорів наші позитивні емоції можуть дуже швидко з’являтися і так само швидко зникати і залежить це багато в чому від тону і кольору. У своїй книзі «Колір. Енциклопедія », Анна Стармер – фахівець за кольором і дизайну, виділила ті кольори і відтінки, які позитивно впливають на людину, викликають яскраві і позитивні асоціації:

nastr04

Кожен куточок у Вашому домі створює свою атмосферу і свій настрій. Ванна кімната, виконана в м’яких зелених, блакитних тонах створює відчуття умиротворення і спокою. Елементи червоного кольору в спальні пробуджують почуття, освіжають емоції. Кухня в жовтих відтінках створює сонячну атмосферу, крім того, цей колір надихає і стимулює творчу діяльність, відмінно підходить для теплих сімейних розмов. Багряні тони додадуть вашій вітальні нотки розкоші.

3. Гра кольору і світла. Ви погодитеся, що один і той же відтінок в різних інтер’єрах буде виглядати абсолютно по-новому. І справа тут не тільки у відмінності обстановки. Величезну роль грає освітлення. Цей один з найважливіших елементів дизайну квартири. І дуже часто його залишають без уваги.

Одні і ті ж кольори при денному і і