Всі господині знають, що таке генеральне прибирання, особливо якщо Ви щаслива власниця великої родини з домашніми вихованцями на додачу, або ж маєте хоча б одного малюка і невеликого хом’ячка. Якщо так, то Ви чудово знаєте, що випадкові брудні плями з’являються на будь якій поверхні, і стінах в тому числі.
Так, з підлоги плями вивести значно легше, а як же бути зі стінами? Щоб уникнути таких неприємностей, більшість господинь обирають інтер’єрні фарби, що миються. Мильна вода та губка – і плям ніби і не було!
Але чи дійсно фарби такі стійкі до миття різними хімічними засобами?
Давайте розберемось у цьому більш детально, щоб не нашкодити покриттю стін в Вашому будинку.
Для початку, необхідно розібратись, яке саме у Вас покриття
Якщо ж говорити про технічні характеристики покриття, у кожної інтер’єрної фарби існує своя ступінь стійкості до мокрого стирання.
Саме вона вказує на те, наскільки часто і як саме можна мити пофарбовану поверхню.
Усі фарби проходять дослідження у лабораторіях стосовно зносу, в результаті яких їм присвоюється з 1-го по 5-й клас стійкості.
Стійкість до мокрого стирання визначають за методом, наведеним в ISO 11998, після висихання впродовж 28 діб за температури (23 +/-2) градуси за Цельсієм та відносної вологості (50+/-5)%. Залежно від втрати товщини покриття її класифікують так:
1-й клас стирання (<5 мкм після 200 циклів стирання) фарб має найвищу стійкість до стирання. Пофарбовані стіни можна мити часто, активно, не хвилюючись щодо втрати кольору чи стирання фарби.
До 1 класу окрім інтер’єрних також відносяться і фасадні фарби. Тож, якщо приміщення виконує технічні функції, є ймовірність частих забруднень, фасадна фарба підійде для створення міцного покриття.
Фарби 2-го класу ( ≥ 5 мкм та <20 мкм після 200 циклів стирання) – найбільш поширені в інтер’єрах. Вони підходять для приміщень, які активно використовуються і вимагають частого прибирання. Такі поверхні можна мити, коли того вимагає ситуація. Наприклад, випадково забруднили стіну в коридорі.
Фарби 3-го класу (≥20 мкм та <70 мкм після 200 циклів стирання). Ці покриття більш чутливі до стирання, ніж 2-й клас. Рекомендуються для спалень, бібліотек – приміщень, які експлуатуються не так інтенсивно.
Фарби 4-го(<70 мкм після 40 циклів стирання) і 5-го класів (≥70 мкм після 40 циклів стирання) не підлягають миттю. Максимум – Ви можете протерти їх сухою ганчіркою, позбавляючись від пилу.
Можливість вологого прибирання покриття і ступінь його стійкості виробники вказують разом із класом на етикетці матеріалу, щоб Ви одразу знали, як надалі доглядати за поверхнею.
Фарб 5-го класу стирання немає в асортименті ТМ FEIDAL.
Як мити?
Ви здивуєтеся, наскільки чистіше і свіжіше стане в будинку, якщо помити в ньому стіни.
Насправді, це треба робити регулярно. Для цього знадобиться пилосос з нежорсткою щіткою або ж звичайна швабра, обмотана м’якою вологою серветкою. Поверхні краще очищати обережно, без використання порошкових миючих засобів, жорстких щіток і мочалок.
М’яка тканина і мильний розчин – оптимальні засоби для миття. Оскільки мити стіни Вам доведеться, піднімаючи руки вгору, – використовуйте спеціальні напульсники, які не дозволять мильній воді стікати по руках.
Найкраще буде підготувати для миття два відра: в одному – розведений миючий розчин, в іншому – чиста вода для фінішного споліскування відмитих ділянок.
Рівномірно пройдіться по стінах, прибираючи з них забруднення. Особливу увагу приділіть зонам біля столів, ліжок і диванів, а також місцях, де грають діти або відпочивають домашні вихованці.
Якщо ж на Ваших стінах після такого прибирання лишились плями, тут є окремо декілька порад.
Спочатку спробуйте приготувати звичайний теплий мильний розчин і протерти їм забруднення. Насамперед спробуйте приготований миючий розчин на непомітній ділянці стіни (за меблями або в кутку).
Якщо після Ваших дій колір стін залишився без змін і немає вицвілої зони – можна приступати до очищення забрудненої частини стіни.
Нагадуємо, перш ніж мити миючим розчином, очистіть стіну від пилу за допомогою пилососа. Інакше весь накопичений за довгі місяці бруд і пил розітреться по поверхні і з’являться розводи.
Якщо ж після цих процедур результату немає – ось Вам декілька методів, які допоможуть позбутись плям:
Содовий розчин. Стіни, пофарбовані водоемульсійною фарбою, можна мити сумішшю з 4х столових ложок питної соди та з 4х столових ложок води. Вона допоможе видалити сліди олівця та чорнил, потертості від меблів і жирні плями. Залиште на 10 хвилин, протріть вологою ганчіркою.
Зубна паста. Нанесіть трохи зубної пасти на пляму і залиште на деякий час. Після цього легко потріть забруднення і промийте ділянку чистою водою.
Оцтовий розчин. Можна спробувати розчинити трохи оцту у воді і промити отриманим розчином забруднену ділянку. Змивати цю суміш зі стіни не потрібно на відміну від попередніх способів.