Дитяча кімната і ремонт – це завдання з зірочкою. Адже кожен батько та мати бажає найкращого своєму малюку.
Тому, одне з головних завдань перед ремонтом – це підібрати безпечні оздоблювальні матеріали для майбутньої кімнати Вашої дитини.
Найважливіші критерії, на які варто звернути увагу в першу чергу при виборі фарб.
ЛОС. Відсутність або мінімальна наявність у складі.
Фарба має виділяти мінімум шкідливих речовин та летких органічних сполук (ЛОС), які являються найшкідливішим складником лакофарбового покриття на водній основі. Адже саме ці компоненти можуть потрапляти у повітря навіть після завершення ремонтних робіт по фарбуванню.
Звісно, по мірі того, як фарба буде висихати, їх кількість буде зменшуватись. Проте, навіть через рік-два у повітрі може зберігатись близько 1-2% цих шкідливих речовин.
Вода.
Найкраще підбирати фарбу яка є водо-дисперсійною. В складі таких фарб ЛОС складає не більше 3%. Саме такі фарби майже не мають запаху, гіпоалергійні та швидко висихають.
Миття.
Дуже важливо, щоб фарба підлягалась миттю, оскільки всі діти люблять малювати, і особливо – на стінах.
Фарба має бути високого класу стирання, щоб Ви могли з легкістю мити стіни після творчості Вашого малюка та не хвилюватись про те, що результати його фантазії залишаться на стінах назавжди.
В асортименті ТМ FEIDAL є фарби, які ідеально підійдуть для дитячої кімнати, оскільки вони безпечні (вміст ЛОС взагалі відсутній, або в рази менше навіть допустимої норми – 30 г/л) та повністю відповідають вимогам діючого санітарного законодавства України:
⦁ Kinderlatex “Фарба для дитячої кімнати” (вміст ЛОС відсутній, особливо стійка до миття та до дії миючих, дезинфікуючих засобів);
⦁ Innenlatex Matt “Латексна фарба. Глибоко-матова” ( вміст ЛОС менше ніж 1 г/л, стійка до стирання, миється миючими і дезінфікуючими засобами, рекомендується до застосування в навчальних закладах, дитячих садках, лікарнях і т. п.);
⦁ Kalkfarbe Lux “Вапняна фарба. Матова біла” (вміст ЛОС менше ніж 5 г/л, має високу паропроникність, стійка до утворення плісняви);
⦁ Innenlatex Seidenmatt “Фарба для стін та стелі. Шовковисто-матова” (вміст ЛОС менше ніж 1 г/л, рекомендується для застосування в лікарнях, дитячих садках, учбових закладах тощо, особливо стійка до миття та до дії миючих, дезинфікуючих засобів).
Згідно висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 31.07.2019 року № 602-123-20-1/16895 Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів всі фарби та емалі водно-дисперсійні (згідно переліку висновку) відповідають вимогам діючого санітарного законодавства України.
Колір – душа мешканця кімнати.
Однак, крім властивостей фарби, важливу роль у майбутньому настрої дитячої кімнати відіграє і колір стін.
Особливу увагу варто приділити гармонійному підбору кольорів відповідно до віку маленького мешканця. Всі психологи стверджують, що людське мислення напряму пов’язано з зоровим сприйняттям.
Якщо у Вас дитина віком до двох років, рекомендується обирати м’які, спокійні та ненасичені кольори.
Завдання батьків, зробити максимально затишну кімнату. Для цього можна використати такі рішення: поєднання теплих відтінків синього та блакитного в комбінації з пастельно-жовтим кольором або світло-бежевими відтінками, кремовий, пудрово-рожевий, світло-фіолетовий, блідо-зелений .
Після двох років і до 7 років, вже варто, навпаки, додати яскравості стінам, зробити більш яскравими та життєрадісними відтінки стін.
Веселою та яскравою кімнату можна додатково зробити ще завдяки меблям, пофарбованим в яскраві кольори, в контрастних кольорових поєднаннях, при цьому, стіни та стелю ми можемо залишити в спокійних та світлих відтінках.
На думку психологів, з четвертого року життя дитини варто віддати перевагу контрастним, яскравим та «веселим» кольорам, наприклад: синій, жовтий,зелений, рожевий, помаранчевий, червоний та яскраво-рожевий. Саме такі фарби на їх думку створюють сонячну та активну атмосферу в дитячій кімнаті.
Для діток шкільного віку краще фарбувати стіни кімнати в трохи спокійніших відтінках, які допоможуть їм зосередитись на шкільних завданням, в цьому вам допоможуть такі кольори як: спокійні відтінки зеленого, синього, блакитного або бірюзового.
Для дітей-підлітків стіни можна фарбувати в : світло-сірий, сіро-блакитний, оливковий, бежевий, коричневий (більш «дорослі» кольори).
Психологія кольору дитячої кімнати.
Не рекомендується обирати занадто темні відтінки, оскільки всі відтінки які приближені до чорного, мають пригнічуючи дію.
Світлі та яскраві кольори викликають позитивні емоції у дитини.
Вчені довели, що хороший настрій можна створити, використовуючи колір «слонової кістки» – колір світлий з золотистим відтінком, світло-бежевий.
Ніжно-блакитний колір стін нормалізує кров’яний тиск та покращує загальне самопочуття. Блідо жовтий відтінок наприклад, має дію тонізуючу. Враховуючи характер Вашої дитини, можливо також обрати гармонійну комбінацію для кімнати:
⦁ активних діток можуть заспокоїти кольори: зелений, бежевий, рожевий, блакитний, бірюзовий, синій,сірий, коричневий, білий.
⦁ для тонусу та підвищення активності варто обрати жовтий, червоний або рожевий кольори
Звичайно, що однотонні стіни можуть бути й не найліпшим варіантом, тому, не поганим поєднанням можуть бути – двокольорові стіни. Наприклад, в дитячій кімнаті Ви можете поєднати світло-жовтий та світло-блакитний кольори. В такому випадку, кімната вийде веселою, яскравою та цікавою.
Якщо дитяча кімната дуже маленька і темна, то, звичайно, краще використовувати білий колір.
Також варто звернути увагу і на різнокольорові яскраві деталі: різні звірі, квіти, метелики, узори, які допоможуть розвинути фантазію та уяву дитини у позитивному руслі.
Для батьків дуже важливим є врахування багатьох факторів, які ми наводили вище, та найголовніше – це щоб дитина почувалась в кімнаті затишно та безпечно!